دکتر فاطمه سروی – زنان زایمان – فلوشیپ فوق تخصصی نازایی، لاپاروسکوپی وهیستروسکوپی

دانشیار دانشگاه تهران – عضو انجمن نازایی اروپا و امریکا

درباره پزشک

دکتر فاطمه سروی دوره پزشکی عمومی خود را در فاصله سال های ۱۳۷۲-۷۹ در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده است و از سال های ۱۳۸۰-۸۴ در بیمارستان امام خمینی (ره) – دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره تخصصی جراحی زنان را گذرانده اند پی از آن مدتی به عنوان طرح دوره تخصصی مشغول خدمت به بیماران چند شهر مختلف مربوط به آذربایجان غربی بوده اند و در آن مناطق به عنوان تک تخصص مشغول ارائه خدمت شبانه روزی بوده اند سپس در سال ۱۳۸۸ با دریافت مدرک فلوشیپ نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران خدمت فوق تخصصی خود را در زمینه ناباروری – لاپاراسکوپی اختصاصاً میکروسکوپ شروع کرده اند.

و از آن تاریخ تاکنون در دوره های آموزشی و تحقیقاتی مختلف که در کشورهای مختلف مثل آلمان (مونیخ) سوئد (استکهلم) فرانسه (پاریس) و… شرکت داشته اند و در ضمن ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال ۱۳۸۹ می باشند و از آن زمان تاکنون خدمات و تحقیقات بسیار وسیع از زمینه IVF و علوم مربوطه داشته اند که دانشجویان دوره تخصصی جراحی زنان و تعداد زیادی فلوشیپ رشته ناباروری و IVF در تحت نظر مجموعه ایشان و بیمارستان دکتر شریعتی در حال آموزش می باشند.

هر ساله تعدادی مقالات علمی که حاصل گروه پرکار بیمارستان شریعتی می باشد شرکت در کنگره ناباروی آمریکا american society reproductive medicine(ASRM) و کنگرهناباروری اروپاتحت عنوان ESHRE ارسال شده و در این کنگره ها مطرح می شود.

مقالات علمی ایشان و گروه فعالشان در ژورنال های ارزشمند اروپایی و آمریکایی چاپ شده و با سرچ نام ایشان SARVI.FATEMEH (SARVI.F) می توان به این مجموعه علمی ارزشمند دستیابی داشته باشید. در شبکه PUB.MED که ژورنال ها و مقالات پزشکی قابل دسترسی است می توان با سرچ نام ایشان مقالات را بیابید.

مجموعه بیمارستان دکتر شریعتی بخش ناباروری اولین مرکز ناباروری در شهر تهران و دومین مرکز علمی ناباروری پس از مرکز ناباروری یزد می باشد . هدف مجموعه ارائه خدمات علمی به زوجین نابارور از سال ۱۳۶۹ می باشد که توسط اساتید گرانقدر سرکار خانم دکتر ها آل یاسین آقا حسینی بنیانگذار رشته و افتخار دکتر فاطمه سروی افزودن بخش operative laparoscopy به مجموعه فوق و تلاش در انجام جراحی های سطح ۳-۴ لاپاراسکوپی مثل کیست های آندومتریوزی می باشد و انجام جراحی های operative hysteroscopy در بخش مذکور با مسئولیت ایشان و همکاران گرامی انجام می شود.

هیستروسکوپی

هیستروسکوپی نوعی عمل جراحی است که طی آن یک تلسکوپ (ابزار میله‌ای شکل که در انتهای آن یک دوربین قرار دارد) وارد رحم شده و حفره داخلی رحم به ‌وسیله آن بررسی می‌شود. با این روش می‌توان شرایط غیرطبیعی رحم را تشخیص داد که عبارتند از:

لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی روشی است که در آن جراح شما با استفاده از یک دوربین برای دیدن داخل شکم (قسمت پایین شکم)خود استفاده می کند.این به این معنی است که آن ها قادر به دیدن uterus (رحم)، لوله های fallopian و تخمدان ها هستند. همچنین قادر به دیدن قسمت های دیگر بدن شما مانند مثانه و روده شما خواهند بود..

آی وی اف 

شایع‌ترین روش کمک باروری آی وی اف یا ( تلقیح آزمایشگاهی ) است. این روش قدیمی‌ترین و موثرترین روش از میان روش‌های کمک باروری است. (IVF) مخفف (In Vitro Fertilization) بوده و اصطلاح لاتین (In vitro) به معنی (داخل شیشه) است. چرا که پیش از این در ظرف‌های شیشه‌ای در آزمایشگاه باروری انجام می‌گرفت. امروزه در لوله‌های پلاستیکی نیز این کار انجام می‌گیرد.

 

مشخصات آگهی

دریافت اطلاعات تماس
  • شماره تلفن : 02188087542 کپی
  • شهر : تهران
  • آدرس : شهرک غرب - بلوار دادمان - بعد از چهارراه بیمارستان آتیه - نبش خیابان بهارستان - ساختمان سپید - پلاک 1 - واحد 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *